Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Gemi

Son yıllarda gemicilik sektörü ciddi gelişmeler kaydetmiştir. Bu sektörün çok hızlı bir şekilde büyümesi bazı gerçekleri ön plana çıkarmıştır. Özellikle, çevreye karşı duymak zorunda olduğumuz sorumluluk, gemi atıklarının çok düzenli bir şekilde işlenmesi gerçeğini ortaya koymaktadır. Hem bu atıkların maliyetlerinin azaltılması, hem gemideki uygulamaların en optimum olması için VERDERAIR tipi pompaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu pompalar ile gemilerde olması gereken ideal şartlar sağlanmaktadır.

VERDERAIR  pompalar  ile; tank ve bilge drenajı, gemi temizleme, yağ ayırma ve deniz suyu pompalama işlemleri yukarıda belirttiğimiz amaçlara uygun olarak çok verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gemilerde oldukça kritik bir önem arz eden, deniz suyunun pompalanması işlemi bu pompalar ile amacına uygun bir şekilde transfer edilmektedir.

Bu uygulamaların yanında, gemilerdeki hidrofor ihtiyaçları için  GRUNDFOS’un tatlı ve tuzlu su hidroforları kullanılmaktadır. Bu hidroforlar, birçok gemide sorunsuz çalışmakta olup, işletmeciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. HYDRO MULTI–S ve HYDRO MPC serisi  hidroforlar paslanmaz çelik pompaları ile, titreşimsiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışmaktadır. Bu özellikleri ile gemilerde istenen konforun sağlanmasında büyük rol oynarlar.