Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Gıda ve İçecek

Gıda proseslerinde genel olarak hijyenik pompalara ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanılan sıvıların transferi sağlık koşullarına uygun olmalıdır. Arpon gıda sektörü için EHEDG ve FDA onaylı geniş ürün seçenekleri sunar.

Çikolata gıda endüstrisinde en sorunlu akışkanlardan biridir. ROTAN  CHD  serisi içten dişli pompaları kokao , krema , nugat ve çikolata transferi için dizayn edilmiş büyük toleranslı özel çikolata pompalarıdır ve bu sorunlu akışkanlarda ideal transfer ortamını sağlarlar.
Maya, yem, şeker endüstrisinde çokça kullanılan melas gibi zor akışkanların transferi HD serisi dişli pompalar ile gerçekleştirilir.
Gıda firmaları temizleme ve yıkama yapmak için yüksek basınca ihtiyaç duymaktadır. Grundfos CR  serisi CIP ve SIP gibi sıvılarının transferinde güvenle kullanılır.
İçecek sektöründe konsantre meyve suyu, süt, alkol gibi akışkanların transferi Grundfos HILGE ürünleri ile yapılır. Bu pompalar 3A standartlarında özel hijyenik standartlara sahiptir.

Verder ürün gruplarından olan VERDERMAG ile kostik nitrit ve perasatik asit gibi sıvılar rahatlıkla transfer edilebilir. Bu pompaların güçlü ve çok çeşitli yapıları bir çok proses için ideal olup çeşitli Polipropilen,PVDF gibi malzeme seçenekleri mevcuttur. Manyetik kaplini sayesinde sıfır sızdırmazlık sağlar bu sayede mekanik salmastra problemleri ortadan kalkmış olur.

Ketçap, mayonez gibi hassas akışkanlar VERDERFLEX perilstaltik pompa ile akışkanların yapısı bozulmadan transfer edilir. İçecek sektöründe özellikle Bira mayasının dozlanması akışkan yapısını bozmamak için perilstaltik pompalar ile yapılır. VERDERFLEX hortum pompaları FDA onaylı hortumu, kendinden emiş kabiliyeti ve kuru çalışabilme özelliği sayesinde uzun ömür ve düşük bakım maliyeti sağlar.

Şarap üretiminde posalı üzüm içeren akışkan tarnsferi ve dekantör beslemde VERDERHUS serisi pompalar güvenle kullanılır. Vida kanallı çark yapısı sayesinde  %13 ‘e kadar katı partikül içeren akışkanları  pompaya zarar vermeden rahatlıkla transfer eder.

Meyveli yoğurt, domates sosu, reçel ve ayran gibi sıvı gıdalar hijyenik hava diyaframlı VERDERAIR FDA & Hijyenik Serisi  pompalarla ekonomik olarak transfer edilir.