Müşterilerimiz

Müşterilerimiz
MARDAN PALACE OTELİ
MARDAN PALACE OTELİ

Uygulama
Akvaryum uygulamalarında deniz suyu kullanımında malzemelerin deniz suyuna dayanımı çok önemlidir. Özellikle metal pompa kullanılması oldukça hassas bir durumdur. Çünkü metal malzemenin deniz suyunda çözünmesi balıklar için hayati tehlike oluşturmaktadır. Bu yüzden malzemelerin deniz suyuna dayanımı çok önem taşır. FYBROC pompalar Termoset malzemeden yapılmış olmaları ve su ile temas eden hiçbir metal yüzeyinin olmaması sebebiyle bu tip uygulamaların en önemli çözüm ortağıdır.

Sonuç
Mardan Palace oteli de akvaryum uygulamasında ve denizden su alma yapısında pompa olarak Fybroc pompaları tercih etmiştir. Bu pompalar hem yüksek verimleri, hem de deniz suyuna karşı tüm diğer malzemelerden daha fazla dayanımları sebebiyle uzun yıllar sorunsuz çalışacak pompalardır. Böylelikle hem enerji maliyetlerinde tasarruf hem de servis ve yedek parça konusunda büyük tasarruflar elde edilecektir.

TEZCAN GALVANİZ
TEZCAN GALVANİZ
Durum

Firmanın en modern tesislerinden olan İzmit fabrikasın da korozif, yağ içerikli tüm sıvı atıklarının toplandığı bir havuz bulunmaktadır, havuzda toplanan yüksek korozif ve vizkoz özellikli atık proses akışkanlarının pompalanması için firma tarafından hava diyaframlı pompalar denenmiştir. Bu tip pompaların yüksek viskoziteli akışkanı 2-3 m den emiş yapamaması ve sürekli problem yaratması nedeniyle firma yeni bir pompa arayışına girmiştir.

Arpon Çözümü
Arpon endüstriyelin alanında tecrübeli mühendisleri firmaya yapmış olduğu ziyaretler sonucunda bu problemi fark etmiş ve yüksek vizkozlu akışkanları başarıyla basabilen aşınma dayanımı çok yüksek olan VERDERFLEX hortum pompaları firmaya önermiştir. Firma tarafından tedarik edilen hortum pompalar yüksek emiş kabiliyeti ile zorlanmadan akışkanları, İzaydaş firmasına gönderilmek üzere transfer tanklarına başarıyla aktarmaktadır.

Sonuç
Firmada uzun süredir problem çıkartmadan çalışan VERDERFLEX hortum pompalar firmayı ciddi bir problemden kurtarmış. Firmanın tesis içinde unuttuğu, problem çözücü pompalar olarak hizmetine devam etmektedir.