Bloglar

Buhar Jeneratörü Su Besleme Pompası

Buhar jeneratörü, Ana gövde (duman kanalı), serpantin (basınçlı gövde), brülör, elektrik kumanda panosu, besi suyu pompası, separatör, kondens tankı ve baca bölümlerinden oluşmaktadır.

Genel olarak serpantin, iç içe geçmiş iki adet spiralden oluşmaktadır. Spiralin giriş ve çıkış ağızları ön kapakta görülmektedir.
Su yumuşatma cihazı tarafından arıtılmış ve kondens tankında kullanıma hazır bulunan su, besi suyu pompalarıyla serpantin giriş ağzından içeriye basılır. Brülörün devreye girmesiyle serpantin içerisindeki su buharlaşır çıkışa doğru ilerler ve çıkışa ulaşır. Çıkış tarafındaki kontrol cihazları ile basınç ve sıcaklık kontrolleri yapılarak üretilmiş olan buhar ana buhar vanası açılarak prosese gönderilir.

Prosesteki kilit noktalardan bir tanesi de sistemin ihtiyaç duyduğu besi suyunun kesintisiz bir şekilde sağlanmasıdır. Değişken basınca karşı sabit su debisi ihtiyacını karşılayan Hydra-Cell besi suyu pompaları bu proses için eşsiz tasarımı sayesinde kesin çözüm sunmaktadır.

Hydra-Cell salmastrasız pompa teknolojisine ve eşsiz çalışma prensibine sahip hidrolik diyaframlı yüksek basınç pompalarıdır. Hydra-Cell, en kısa süreli duruşların bile istenmediği tesisler için ağır hizmet tipi pompalar üretmektedir. Salmastrasız, hidrolik olarak dengelenmiş diyaframlı dizaynıyla bu pompalar kuru çalışabilme ve maksimum 800 mikron büyüklüğünde partikülllü akışkanlarla çalışabilme yeteneğine sahiptir.     

                                     

Hidrolik kısım ile basılan akışkan arasında bulunan diyaframlar salmastra kullanımına gerek olmadan sızdırmazlık görevini sağlamaktadır.
Piston tip pompaların aksine diyaframlı yapısı sayesinde pompa kuru çalışabilmekte ve 800 micron’a kadar olan katı partikülleri sorunsuz bir şekilde aktarabilmektedir.
Patentli hidrolik kısım yağ içerisinde çalıştığı için herhangi bir şekilde aşınmaya maruz kalmadan uzun yıllar çalışma ömrü sunmaktadır.
Akışkanla temas eden diyafram grubu özel bir Ar-Ge çalışmasının akabinde tasarlanmış ve mekanik olarak dayanımı ömürlük olarak belirtilmektedir. Diyaframlar ancak sistemden gelecek olan kesici bir cisim (hat çapağı vb. gibi) ile hasar alabilir.
Genel bakım ve yedek parça değişimleri piston pompaların aksine düşük maliyetli olup sadece diyafram ve çek valf grubunu oluşturmaktadır. Bu sayede kullanıcılarının işletme maliyetlerini minimumda tutmaktadır.
Metalik gövdelerde 121˚C akışkan sıcaklığına karşı dayanım sağlamaktadır.

AVANTAJLARIBlog listesine geri dön.