Bloglar

Verderflex ROLLIT ile Laminat İmalatında Reçinelerin Pompalanması

Dünyanın lamine mobilya, tezgah ve döşemeye olan talebi artmaya devam ediyor ve sertleştirilmiş yüzeyler için artan talep, örneğin bir VITS kaplama makinesinde uygulanan gibi aşındırıcı dirençli kağıt (ARP) kaplı yüzeylerin daha fazla kullanılmasına yol açıyor. Tipik olarak, aşınmaya dayanıklı yüzey, çizilmeye karşı Martindale testini karşılama kabiliyeti gelişmiş bir nihai ürün yüzeyi oluşturmak için melamin reçinesine Korindon (Corundum -Al2O3) eklenerek üretilir.

Viskoz ve aşındırıcı: Verderflex ROLLIT için mükemmel uyum
Viskoz melamin reçinesinin Mikro Korindon ve Korindon gibi aşındırıcı katkı maddeleriyle kombinasyonu, bunu Verderflex Rollit gibi bir peristaltik pompa için ideal bir uygulama haline getirir.

Bir peristaltik pompa, çok basit ve kanıtlanmış bir prensip  ile çalışır. Pompayı besleyen ve ürünü teslimat noktasına aktaran bir hortumun dönüşümlü olarak sıkıştırılması ve gevşemesi. Hortum boyunca dönen bir silindir, hortumu tamamen sıkıştırır. Ürün kaymasını ortadan kaldırmak ve çek valf ve benzeri yardımcı ekipman ihtiyacını ortadan kaldırmak için pompaların emme ve basma tarafları arasında bir conta oluşturarak gereksiz karmaşıklığı veya yüksek parça sayılarını ortadan kaldırır.

Diğer pompa teknolojileri, aşınmış diyaframlar veya statorlar veya salmastra aşınması nedeniyle bunu zorlu bir uygulama olarak görmektedir. Bu teknolojilerin yüksek kesme kuvvetleri vardır ve reçinede kabarcıklar oluşmasına neden olarak nihai ürün kalitesini olumsuz etkiler. Ek olarak, viskoz ürünler pompa bileşenlerine yapışabilir bu durumda servis süresini ve maliyetlerini artırmasına neden olabilir.

Buna karşılık Verderflex ROLLIT, dünya çapındaki birçok laminat üretim tesisinde bu viskoz, aşındırıcı reçineleri kaplama işlemine aktaran kanıtlanmış bir üründür.

Verderflex® Rollit'in Avantajları

✔ Yağsız uygulama: Hortumun yalnızca kurulum sırasında yağlanması gerekir. 300 saatlik çalışma süresinden sonra bu yağlamayı tekrarlamanızı tavsiye ederiz;

✔ Hızlı ve kolay hortum değişimi

✔ Üç Silindir

✔ Daha düşük titreşim – özellikle 6 silindir veren fazda olan çift kafalı pompalarda

✔ Uzun hortum ömrü sağlayan çok düşük sürtünme ve ısı indüksiyonu anlamına gelen PTFE'den yapılmış Silindirler ve Ek ParçalarBlog listesine geri dön.